[Bez názvu]‎ > ‎Bez názvu‎ > ‎

Papouška kakadu z pražských Petřin zabil mráz

přidáno: 16. 1. 2010 7:21, autor: Jindřich Prokop   [ aktualizováno 16. 1. 2016 6:38 ]
Lidé, kteří chodili relaxovat do obory Hvězda, si zvykli na dva exotické společníky - bílé papoušky kakadu. Velké mrazy ale jeden z nich nepřežil. Obyvatelé Petřin se teď bojí, že by nemusel vydržet ani druhý kakadu.
Papouškovi kakadu z Prahy 6, který uletěl svému majiteli, zabil mráz jeho kamarádafoto: Jan Horálek

Papouškovi kakadu z Prahy 6, který uletěl svému majiteli, zabil mráz jeho kamaráda

Obyvatelé Petřin i návštěvníci obory Hvězda si za více než půl roku na bílé papoušky na stromech zvykli. Běžná byla situace, že nedaleko od sebe oba ozobávali jeřabiny. "Byla jsem byla velmi překvapena, že papoušci mohou žít u nás ve volné přírodě, a to i v zimě," napsala e-mailem Marie Polednová na radnici Prahy 6.

"Bohužel, odpoledne nalezla moje dcera při procházce se psem ve Hvězdě jednoho mrtvého," sdělila Polednová s tím, že dcera o nálezu informovala městské policisty. "Jsem z toho smutná, mám za to, že druhý z nich taky nepřežije. Zima je letos krutá a asi se mu bude také stýskat," napsala Marie Polednová.

Žena není jedinou, která má o exotického opeřence strach. Jan Horálek papoušky několik měsíců pozoroval a fotografoval. Zpráva o uhynutí jednoho z nich ho zaskočila. "Je mi papouška moc líto. Ty mrazy ho asi dostaly. Druhému bude smutno, to je jasné, třeba se vrátí k páníčkovi," myslí si Horálek.

Papoušky se již dříve pokusili odchytit pracovníci Záchranné stanice v Jinonicích. "Ti ptáci jsou na svobodě od srpna loňského roku. Tehdy uletěli majiteli, který bydlí na Vypichu. Občas se k němu dokonce vrátí a on je na dálku krmí, chytit se mu je ale zatím nepodařilo," řekla Věra Přibylová ze záchranné stanice. - čtěte Tropičtí papoušci kakadu

Papoušci kakadu se mohou chovat i ve venkovních voliérách. Teplota by ale neměla jít pod deset stupňů nad nulou, uvádějí chovatelé na svých stránkách.

Comments