[Bez názvu]‎ > ‎Bez názvu‎ > ‎

Razie na berlínské papoušky pokračují, v jednom bytě jich bylo 1 500

přidáno: 2. 11. 2009 2:25, autor: Jindřich Prokop   [ aktualizováno 2. 11. 2009 2:26 ]
Berlínské úřady se naplno pustily do boje s lidmi, kteří chovají papoušky v neodpovídajících podmínkách. Nedlouho poté, co 9. prosince na pět set opeřenců umrzlo, když je chovatel před kontrolou vypustil do mrazu, se podařilo zachránit 1 500 andulek z jiného bytu.
 

Náruživý andulkář v Berlíně choval 1 500 andulek ve dvoupokojovém bytě. Ilustrační foto

Pochytání půldruhého tisíce andulek ve dvoupokojovém bytě nejmenovaného berlínského důchodce trvalo týmu veterinářů více než sedm hodin, informovaly zahraniční zpravodajské servery.

"Ptáci létali volně po bytě, který byl zaneřáděný jejich trusem, peřím a zbytky jídla," citovala agentura AP berlínskou veterinářku Margit Platzerovou. Ve tříapůlmilionovém Berlíně pro ně nebylo dost místa v útulcích, proto je veterináři rozvezli i do útulků v okolních městech.

Chovatel andulky rozmnožoval a postupně i kupoval, dokud jich neměl plný byt. Na stopu veterináře přivedli sousedi, kteří si stěžovali na zápach a hluk. Muž, kterému se chov papoušků vymknul z rukou, nyní čelí obvinění kvůli porušování zákona na ochranu zvířat, mnoho z jeho papoušků totiž mělo parazity.

Pestrobarevná hejna andulek také zaplavila britská média. Ptáci sice neumrzli ani je nikdo nepochytal, ale farmáři si stěžují, že přemnožené volně žijící andulky decimují v předvánočním čase jejich úrodu. V roce 1996 jejich počet ornitologové odhadovali na 1 500. Nyní soudí, že jich kvůli mírnějším zimám na jihovýchodě Anglie žije dvacet tisíc, napsal The Telegraph.
 
zdroj: Idnes.cz
Comments