[Bez názvu]‎ > ‎Bez názvu‎ > ‎

Churchillův papoušek pořád nadává Hitlerovi

přidáno: 19. 2. 2010 1:36, autor: Jindřich Prokop   [ aktualizováno 19. 2. 2010 6:04 ]

Jeden z papoušků bývalého britského premiéra Winstona Churchilla oslaví letos už 104. narozeniny. Opeřenec přitom stále nadává Adolfu Hitlerovi a nacistům. Tak ho tomu před desítkami let naučil jeho bývalý pán, píše britský list Daily Mirror.

Samička papouška ara má mužské jméno Charlie. Podle listu je určitě nejstarším ptákem v Británii. Po Churchillově smrti ji koupil majitel chovné stanice v Reigate Peter Oram.

Papouškovo modré a zlaté peří sice s léty ztratilo na lesku, Charlie ale nezapomněla vůbec nic. Mezi její nejoblíbenější výrazy stále patří nadávky "děvka Hitler" a "děvky nacistické".

List tvrdí, že je pronáší s Churchillovou charakteristickou modulací hlasu. Tytéž nadávky kdysi šokovaly generály a admirály při schůzkách s Churchillem, připomíná Daily Mirror.

"Popravdě řečeno Charlie už nevypadá nejlépe, návštěvníci ji nicméně mají pořád velmi rádi," uvedl v listu zaměstnanec, který se o papouška stará už 12 let.

Churchill si papouška koupil v roce 1937 a hned ho začal učit nadávat. Pták byl součástí státníkova zvěřince. V něm žil spolu s dalšími papoušky, vepři, jehňaty a dokonce i s leopardem.

"I když už Churchill mezi námi není, jeho duch a slova odporu a odhodlání přetrvávají," prohlásil James Humes, který se osobností legendárního ministerského předsedy zabývá.

Comments